مزایای مختلف نصب سنسورهای درب اتوماتیک

نصب سنسور در خانه هوشمند

درها ورودی اصلی هستند که افراد از طریق آن وارد خانه، دفتر، فروشگاه، هتل یا تقریباً هر ساختمانی می شوند. به طور کلی یکی از اولین چیزهایی است که بازدیدکنندگان هنگام ورود به یک مکان می بینند و به همین دلیل، نه تنها باید ایمن بلکه برای استفاده کردن آسان باشد، باید حال و هوای مثبت و خوشامدگویی را نیز ایجاد کند. در دهه گذشته، استفاده از سنسورهای درب اتوماتیک به یک گزینه محبوب تبدیل شده است، به ویژه در محیط شرکت.

این سنسورها امکان کنترل بدون درز و کارآمد را بر روی درهای خانه هوشمند / محل کار شما فراهم می کند و ورودی را ایمن نگه می دارد. هنگامی که شخصی به آنها نزدیک می شود، درها به طور خودکار باز و بسته می شوند و می توان آنها را در ساعات غیرفعال از راه دور قفل کرد.

در حالی که چشمگیر بودن تنها مزیت سنسورهای درب اتوماتیک نیست. مزایای دیگری وجود دارد، مانند:

امکان نظارت بهتر بر ورودی و خروجی محل را فراهم می کند

با سنسورهای درب اتوماتیک می توانید به راحتی نقاط ورودی و خروجی ساختمان را زیر نظر بگیرید. این به شما این امکان را می‌دهد که مراقب باشید چه چیزی یا چه کسی وارد و خارج می‌شود، زیرا هر کسی که می‌خواهد از آن عبور کند باید در محدوده خاصی باشد تا حسگرها آنها را شناسایی کرده و درها را باز کنند.

در صورت پیکربندی، هر بار که در باز می‌شود، می‌توان یک اعلان ارسال کرد تا بتوانید ورودی‌ها و خروجی‌ها را در زمان واقعی پیگیری کنید. این همچنین بررسی فیلم های امنیتی را آسان تر می کند، اگر یک دوربین امنیتی در نزدیکی درها نصب کنید.

از راه دور قابل کنترل است

بسیاری از سنسورهای درب اتوماتیک را می توان از راه دور کنترل کرد، که پیکربندی راحت از راه دور تنظیمات و پارامترهای سنسور را امکان پذیر می کند. کنترل درب ها در قسمت امنیتی اصلی است که فقط برای افراد مجاز قابل دسترسی نیست. برای یک شرکت خانه هوشمند بسیار اهمیت دارد که پیکربندی طوری انجام شود که آسایش بیشتر حاصل شود.

باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های برق می شود

سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع معمولاً بزرگترین مصرف کننده برق در یک ساختمان هستند. درب‌های دستی که گاهی اوقات به‌طور تصادفی باز می‌مانند باعث می‌شود که هوای سرد یا گرم بیرون، دمای داخل خانه را مختل کند که منجر به افزایش انرژی مصرفی این سیستم‌ها برای حفظ دمای مورد نیاز می‌شود.

با سنسورهای درب اتوماتیک، درب ها پس از یک فاصله زمانی ثابت چند ثانیه به طور خودکار بسته می شوند. این به میزان قابل توجهی مدت باز ماندن درها را کاهش می دهد و در نتیجه دمای داخل خانه را ثابت نگه می دارد و در مصرف برق صرفه جویی می کند.

این سنسورها به تنهایی در مصرف انرژی بسیار کارآمد هستند و برای کار کردن فقط به مقدار کمی برق نیاز دارند. برخی از حسگرها را می‌توان با تنظیمات کم‌مصرف‌تر و صرفه‌جویی در مصرف انرژی پیکربندی کرد و امکان صرفه‌جویی در مصرف برق را فراهم کرد.

برای مشاهده تجهیزات خانه هوشمند در اصفهان کلیک کنید

مناسب برای افراد دارای معلولیت و امکان ورود/خروج بدون تماس را فراهم می کند

درب های اتوماتیک مخصوصاً برای تجهیزات پزشکی مانند بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز تحقیقاتی که ممکن است برخی از بیماران مجروح یا از کار بیفتند مفید هستند. آنها برای جابجایی به ویلچر و عصا نیاز دارند و همچنین ممکن است هنگام عبور از درها به کمک نیاز داشته باشند.

سنسورهای درب اتوماتیک هر زمان که شخصی را در نزدیکی تشخیص دهد به طور خودکار درها را باز می کند و بنابراین هرگونه مشکلی را که بیماران در هنگام حرکت در محل با آن مواجه می شوند از بین می برند. همچنین به حفظ سطح بالایی از بهداشت و نظافت در تأسیسات کمک می کند زیرا نیازی به لمس درها برای باز کردن آنها نیست و در نتیجه انتشار میکروب ها را کاهش می دهد.

هزینه نگهداری کمتر

از آنجایی که درب ها به صورت خودکار باز و بسته می شوند و نیازی به لمس ندارند، ساییدگی درب ها به دلیل استفاده مداوم به مرور زمان بسیار کاهش می یابد. این باعث می شود درب های اتوماتیک بسیار بیشتر از درب های دیگر دوام بیاورند و باعث صرفه جویی در هزینه تعمیر و نگهداری می شود.

نتیجه

چه یک دفتر، یک بیمارستان، یک فروشگاه خرده فروشی، یک هتل یا هر جای دیگری، درب های اتوماتیک همیشه گزینه خوبی برای در نظر گرفتن هستند زیرا می توانند در هر شرایطی بسیار راحت، سازگار و مفید باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed