8 دلیل برای داشتن یک خانه هوشمند

دلایل ساخت خانه هوشمند

بسیاری از مصرف کنندگان مطمئن نیستند که آیا خانه هوشمند برای آنها مناسب است یا خیر. مهم ترین مزایا و امکانات خانه هوشمند را توضیح می دهیم.

هوشمند سازی منازل در حال افزایش است. بر اساس یک مطالعه فعلی در سال 2021، 41 درصد از آلمانی ها در حال حاضر از برنامه های کاربردی خانه هوشمند در خانه های خود استفاده می کنند. این یک جهش قابل توجه از 26 درصد در سال 2018 است. راه حل های هوشمندانه ای که کارایی انرژی و امنیت بیشتری را تضمین می کنند بسیار محبوب هستند. و از هر چهار سازنده یک نفر آماده سرمایه گذاری بیش از 5000 یورو در فناوری ساختمان هوشمند است – این نتیجه “مطالعه سازندگان 2017” توسط شرکت مشاور سازنده Almondia بود. ساده ترین راه برای پیاده سازی زندگی هوشمند، استفاده از یک سیستم اتوماسیون خانگی بی سیم و انعطاف پذیر است.

اما خانه هوشمند واقعاً چه مزایا و امکاناتی را به همراه دارد و آیا واقعاً می‌تواند نیازهای مختلف برای کیفیت زندگی را برآورده کند؟ ما بهترین دلایلی را به شما نشان خواهیم داد که چرا باید هوشمندانه زندگی کنید.

1. از راحتی لذت ببرید

کرکره‌های غلتکی، چراغ‌ها، گرمایش، دوربین‌ها، دستگاه‌های الکتریکی – با اتوماسیون خانگی، برنامه‌های مختلف در خانه هوشمند را می‌توان از طریق رادیو شبکه و خودکار کرد. مزیت: پس از راه اندازی، ساکنان دیگر نگران چیزی نیستند زیرا روال های روزانه به طور خودکار اجرا می شوند. قبل از بلند شدن، بخاری هوشمند حمام را به دمای مناسبی می رساند، کرکره های کرکره ای در زمان مورد نظر بالا می روند و وقتی از خانه خارج می شوید، تمام چراغ های خانه به طور خودکار خاموش می شوند.

مزیت دیگر در خانه هوشمند فرآیندهای پیچیده اتوماسیون در به اصطلاح صحنه ها است. برای مثال، می‌توانید صحنه «عشق‌های عصرانه» را که به‌صورت جداگانه برنامه‌ریزی شده است، برای یک شام دنج تنها با یک ضربه انگشت فعال کنید: نور به طرز دلپذیری کم می‌شود، کرکره‌ها پایین می‌آیند و همزمان سیستم صوتی در اتاق نشیمن روشن می‌شود.

بیشتر بدانید: شرکت خانه هوشمند

2. هر جا در خانه باشید

به لطف عملکرد راحت از طریق برنامه روی تلفن هوشمند، کاربران همیشه کنترل کاملی بر فناوری خانه خود دارند، حتی زمانی که در خانه نیستند. به عنوان مثال، می توانید از ساحل آفتابی کارائیب بررسی کنید که آیا همه چراغ ها خاموش و پنجره ها بسته هستند یا خیر.

اما مراقبت از خانه در موارد روزمره نیز می تواند یک مزیت باشد: به عنوان مثال، اگر در طول یک خرید طولانی با دوست دخترتان باران غیرمنتظره ای بارید، سایبان هوشمند را می توان از فاصله دور با چند کلیک جمع کرد. این برنامه، به طوری که پارچه حساس را می توان محافظت کرد، آسیبی نمی بیند. و اگر برنامه ها به طور خود به خود تغییر کنند و ساکنان زودتر از حد انتظار به خانه بیایند، می توان فضاهای زندگی در خانه هوشمند را در حالی که در فصل خنک تر در حال حرکت هستند به دمای مطلوب رساند.

3. انتخاب داشته باشید

گزینه های متعددی برای هوشمند سازی خانه وجود دارد: در حال حرکت یا در خانه، به عنوان مثال از طریق یک برنامه در تلفن هوشمند و تبلت. اگر کاربران در خانه هستند، می توانند از کنترل از راه دور دستی نیز استفاده کنند، برنامه ها را با استفاده از دکمه دیواری یا تایمر یا حتی راحت تر، با کنترل صوتی الکسای آمازون کنترل کنند. البته، صحنه های فردی پیچیده تر را نیز می توان در خانه هوشمند ذخیره کرد – بنابراین همه چیز به طور خودکار اجرا می شود.

4. ایمنی در خانه

اگر اینها مزیت نیستند: در یک خانه هوشمند، ساکنان می توانند کاملا احساس امنیت کنند. آشکارسازهای حرکت در مکان‌های مرکزی به طور خودکار نور را به تاریکی می‌آورند و به طور قابل اعتمادی در برابر خطرات خاموش شدن محافظت می‌کنند. این امر به ویژه در صورتی کاربردی است که دست خود را برای حس کردن کلید چراغ آزاد نداشته باشید، برای مثال به این دلیل که با کیسه های خرید پر به خانه می آیید یا مجبور هستید سبد لباسشویی را در خانه حمل کنید.

اگر آشکارسازهای دود رادیویی یکپارچه باشند، در صورت وقوع آتش‌سوزی، زنگ هشدار را به صدا در می‌آورند و حتی در هنگام خواب از ساکنان در برابر دود و آتش محافظت می‌کنند. در همان زمان، آنها سیگنالی را ارسال می‌کنند که صحنه‌ای از پیش تعیین‌شده را ایجاد می‌کند و در دقایق ارزشمند صرفه‌جویی می‌کند: به لطف چراغ‌های هوشمند، روشنایی در کل ساختمان روشن می‌شود و کرکره‌های غلتکی بلند می‌شوند و بلافاصله راه‌های فرار حیاتی را باز می‌کنند.

بیشتر بخوانید: خانه هوشمند اصفهان

5. حفاظت از سرقت

اگر ساکنین برای مدت طولانی‌تری دور باشند یا در حال سفر باشند، عملکرد تصادفی با استفاده از فناوری‌های هوشمند در خانه هوشمند امنیت را تضمین می‌کند. این بدان معنی است که روشنایی در زمان های مختلف روشن و خاموش می شود و کرکره های کرکره ای به طور خودکار به صورت هفتگی شروع به کار می کنند. این باعث می شود خانه در آن ساکن به نظر برسد و سارقان از آنها جلوگیری کنند.

برای امنیت بیشتر، دوربین های HD برای داخل و خارج را می توان در سیستم ادغام کرد. این بدان معناست که کاربران می توانند هر گوشه ای از خانه خود را زیر نظر داشته باشند، حتی زمانی که در حال حرکت هستند. تشخیص حرکت و صدا بسیار کاربردی است: اگر دوربین هوشمند حرکت یا نویز را تشخیص دهد، زنگ هشدار صدا برای ترساندن متجاوز به صدا در می آید. در همان زمان، یک عکس فوری از وضعیت ایجاد شده و از طریق ایمیل یا مستقیماً از طریق برنامه برای اطلاع ساکنان از حوادث ارسال می شود. و در فضای باز می‌توانید حتی در تاریکی هم دید کلی از ملک داشته باشید، زیرا دوربین فضای باز مجهز به LED مادون قرمز است که دید در شب را امکان‌پذیر می‌کند. تعطیلات آرام می تواند بیاید.

6. در مصرف انرژی صرفه جویی کنید

یکی از مهمترین مزیت های خانه های هوشمند حفاظت از محیط زیست از طریق بهره وری بهتر انرژی است. با اتوماسیون خانگی در ترکیب با سنسور محیطی، می توانید در کمترین زمان در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. به عنوان مثال، اگر خورشید در یک روز سرد پاییزی یا زمستانی بتابد، سیستم در خانه هوشمند گرمایش را کاهش می دهد تا از نور خورشید برای گرم کردن اتاق ها استفاده کند. وقتی غروب غروب می شود، کرکره های غلتکی به موقع بسته می شوند تا هیچ گرمایی از طریق سطوح پنجره از بین نرود.

اگر کنتاکت های پنجره/در با سیستم یکپارچه شده باشند، رادیاتورها به محض باز شدن پنجره به طور خودکار خاموش می شوند. و هنگامی که همه ساکنان خانه را ترک می کنند، سیستم گرمایش را به حالت صرفه جویی در انرژی و تمام وسایل برقی و مصرف کنندگان تغییر می دهد. این باعث صرفه جویی در هزینه ها و محافظت از محیط زیست می شود.

7. موانع را بشکنید

یک سیستم خانه هوشمند نه تنها راحتی بیشتر را تضمین می کند، بلکه دسترسی را نیز تضمین می کند – و بنابراین تقریباً بدون توجه ساکنان را در زندگی روزمره آنها پشتیبانی می کند. اگر کارهای روزمره به طور خودکار انجام شوند، ساکنان می توانند در بسیاری از مراحل عملیاتی صرفه جویی کنند.

به عنوان مثال، کرکره های اتوماتیک که بدون دردسر کشیدن کمربند به خودی خود باز و بسته می شوند، با افزایش سن زندگی روزمره را بسیار آسان تر می کنند. و کنترل راحت از طریق کنترل از راه دور یا تلفن هوشمند نیز مزایای بزرگی را ارائه می دهد: به عنوان مثال، ساکنان همه چیز را از روی کاناپه یا تخت تحت کنترل دارند. اگر دید شما محدود است، می توان از کنترل صوتی عملی نیز استفاده کرد. به عنوان مثال، سیستم با HomePilot Alexa Skill را می توان به راحتی به دستیار صوتی Amazon Alexa متصل کرد و عملکردهای فردی را می توان به راحتی در صورت نیاز کنترل کرد.

خانه هوشمند نه تنها از سالمندان پشتیبانی می کند، بلکه می تواند تضمین کند که آنها می توانند تا حد امکان مستقل به زندگی خود ادامه دهند.

8. افزایش ارزش ملک

هرکسی که خانه خود را به فناوری هوشمند مجهز می کند از سطح بالایی از راحتی زندگی بهره می برد و ارزش خانه خود را افزایش می دهد. پس از همه، یک خانه هوشمند مزایای مختلفی را ارائه می دهد و تقاضای روزافزونی دارد. و از آنجایی که تغییرات بعدی در استفاده به لطف انواع اجزا و گزینه های کاربردی مشکلی ایجاد نمی کند، شما همیشه با یک سیستم خانه هوشمند در امنیت هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed