دفترکار هوشمند

دفتر کار هوشمند

فناوری نقش اساسی در تمام زمینه های شرکت ایفا می کند. در این راستا، مفهوم دفتر هوشمند با تأثیر فناوری‌های جدید مرتبط است که در فضاهای کاری آینده ادغام خواهند شد.

در حال حاضر، مفاهیمی مانند هوش فضای کاری یا فضای کاری هوشمند برای تعریف آن دسته از محیط های کاری که به پیشرفت های فناوری اضافه شده اند، شروع به استفاده می کنند. به گفته پورتال مدیران، در واقع 96 درصد از شرکت ها قصد دارند فناوری هوشمند را در فضاهای کاری پیاده سازی کنند. این اتفاق در واقع بعد از تکمیل پروژه های مربوط به خانه هوشمند است که موفقیت آمیز بوده است.

7 ویژگی که یک دفتر هوشمند را تعریف می کند

دفاتر هوشمند به عنوان آن دسته از فضاهای کاری پیکربندی شده اند که در آنها دیجیتالی شدن و فناوری، امکانات جدیدی را در تعاملات ایجاد شده در محل کار ترکیب می کنند. و این تحول به معنای پیشنهاد یک سناریوی کاری جدید است. در مدت کوتاهی، گنجاندن فناوری حضور مهمی پیدا خواهد کرد، با این حال، می‌توان نمونه‌هایی از شرکت‌هایی را که در خط مقدم هستند ذکر کرد. در میان شرکت‌های پیشگامی که دارای دفاتر هوشمند هستند، گوگل و فیسبوک متمایز هستند.

1. تکنولوژی قهرمان دفاتر هوشمند است

به طور منطقی، یک دفتر هوشمند بدون فناوری قابل درک نیست، زیرا این چیزی است که به این فضاهای جدید امکان تطبیق پذیری و عملکرد منحصر به فرد را می دهد. بر کسی پوشیده نیست که فناوری باعث صرفه جویی در زمان و تضمین کیفیت و ایمنی فرآیندهای تولید می شود. از این رو، عناصری مانند تبلت، تلفن هوشمند یا رایانه در این فضاهای جدید که برای کارآمدتر طراحی شده اند ضروری هستند.

2. ارتباطات درون شرکت را تسهیل می کنند

این دستگاه هایی که در قسمت داخلی به آنها اشاره کردیم امکان تعامل بین بخش های مختلف شرکت را فراهم می کند. طبیعتاً این تعامل منجر به ارتباط سریعتر و مستقیمتر می شود. و فضای فیزیکی باید طوری طراحی شود که همه این عناصر را یکپارچه کند تا روال های مولد بین کارکنان جریان یابد. بنابراین، یک دفتر هوشمند باید برای برگزاری کنفرانس های ویدئویی، چت های آنلاین یا پخش جریانی برنامه ریزی کند.

3. فضاهایی برای رفاه و آرامش دارند

این فضاها برای لحظاتی طراحی شده اند که خلاقیت یا نیاز به بیرون آمدن از جعبه نیاز به مکان های سفت و پویا تری دارد. از این نظر، این نقاط ملاقات و قطع ارتباط می تواند باعث ایجاد جلسات خرد یا جلسات آرام شود که در آن ایده های عالی برای شرکت ها به وجود می آید.

4. تحرک همیشه وجود دارد

تحرک در محل کار باقی می ماند و استفاده از فناوری باعث شده است که از هر کجا کار کنید. و نه تنها این، بلکه به معنای صرفه جویی بسیار زیادی برای شرکت هایی است که از حذف سفرهای کاری از هزینه های خود استقبال می کنند. البته، دانستن کلیدهای مدیریت یک تیم کاری از راه دور مهم است.

در این زمینه، Nconnect Voice، راه حل NFON برای اتصال تابلوی فیزیکی شما “در محل” با ابر و کار از راه دور، ایده آل است. هرکسی می تواند از هر کجا به یک مشکل کاری پاسخ فوری بدهد. حتی اگر در تاکسی هستید یا منتظر هواپیما هستید. یک کارمند با ابزارهای مناسب می تواند هر مشکل کاری را به موقع مدیریت کند.

5. از هر نظر راحت هستند

دفتر هوشمند طوری طراحی شده است که کارمند بتواند فضایی را بیابد که بهره وری را به حداکثر برساند. به همین دلیل، این نوع دفتر از دفاتر معمولی متمایز می شود که در طراحی آن دقت خاصی به کار می رود تا اطمینان حاصل شود که جنبه هایی مانند دما، نور یا چیدمان مبلمان برای هر نوع کار مناسب است.

طبیعتاً این ویژگی ها دارای جنبه های مثبتی هستند که بهره وری را افزایش می دهند. کارمند با راحت تر بودن می تواند به طور تصاعدی سطح ظرفیت کاری و خلاقیت خود را افزایش دهد.

6. انعطاف پذیری در فرآیندها

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، استفاده از فناوری، فرآیندها را در تمام محیط های شرکت ساده می کند. این مترادف با انعطاف پذیری است، زیرا تعویض توابع یا مدیریت فرآیندهای مختلف به طور همزمان بسیار آسان تر است. در دفاتر معمولی غیرممکن است که بتوان این وظایف را سازگار کرد و به درجه کارایی بالاتری نسبت به آنچه در یک دفتر بدون فناوری ایجاد شده است، دست یافت.

7. پایدار هستند

این استفاده از فناوری به طور مستقیم با احترام به محیط زیست مرتبط است. یکی از واضح ترین نمونه ها کاهش قابل توجه کاغذ برای نامه ها، گزارش ها، یادداشت ها یا ارتباطات است. مثال دیگر موردی است که شامل مصرف انرژی های تجدیدپذیر یا طراحی دفاتر کارآمد انرژی می شود.

بدیهی است که پیاده سازی دفتر هوشمند آینده در محیط کار یک فرآیند از قبل غیرقابل توقف در شرکت های سراسر جهان است. برای این تغییر داشتن تکنولوژی ضروری است و ما در NFON آماده هستیم تا به شما در فرآیند تحول تکنولوژیک شرکت شما کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed