تهویه هوشمند

سیستم تهویه هوشمند

تهویه هوشمند چیست؟

تهویه هوشمند فرآیندی است برای تنظیم مداوم سیستم تهویه در زمان، و به صورت اختیاری بر اساس مکان، برای ارائه مزایای IAQ مورد نظر و در عین حال به حداقل رساندن مصرف انرژی، صورت‌حساب‌های آب و برق و سایر هزینه‌های غیر IAQ (مانند ناراحتی حرارتی یا سر و صدا).

یک سیستم تهویه هوشمند نرخ تهویه را در زمان یا مکان در یک ساختمان هوشمند تنظیم می کند تا به یک یا چند مورد زیر پاسخ دهد: اشغال، شرایط حرارتی و کیفیت هوای بیرون، نیازهای شبکه برق، سنجش مستقیم آلاینده ها، عملکرد سایر هوا در حال حرکت و سیستم های تمیز کننده هوا

علاوه بر این، سیستم‌های تهویه هوشمند می‌توانند اطلاعاتی را در مورد مصرف انرژی عملیاتی و کیفیت هوای داخل ساختمان به مالکان، ساکنان و مدیران ساختمان ارائه دهند و همچنین زمانی که سیستم‌ها نیاز به تعمیر و نگهداری یا تعمیر دارند سیگنال دهند.

پاسخگو بودن به اشغال به این معنی است که یک سیستم تهویه هوشمند می تواند تهویه را بسته به تقاضا تنظیم کند، مانند کاهش تهویه در صورت خالی بودن ساختمان.

تهویه هوشمند می‌تواند تهویه را به دوره‌هایی تغییر دهد که

الف) اختلاف دمای داخل و خارج از منزل کوچک‌تر است (و دور از اوج دما و رطوبت بیرون است)،

ب) زمانی که دمای داخل و خارج از خانه برای خنک‌سازی تهویه مناسب است، یا

ج) زمانی که کیفیت هوای خارج از خانه مناسب است. قابل قبول است.

پاسخگویی به نیازهای شبکه برق به معنای ارائه انعطاف پذیری نسبت به تقاضای برق (از جمله سیگنال های مستقیم از شرکت های برق) و ادغام با استراتژی های کنترل شبکه برق است.

سیستم‌های تهویه هوشمند می‌توانند حسگرهایی برای تشخیص جریان هوا، فشار سیستم یا مصرف انرژی فن داشته باشند، به‌گونه‌ای که خرابی‌های سیستم را بتوان تشخیص داد و تعمیر کرد، همچنین زمانی که اجزای سیستم نیاز به تعمیر و نگهداری دارند، مانند تعویض فیلتر.

مزایای سیستم تهویه هوشمند

یک سیستم تهویه هوشمند (SVS) در نحوه مصرف انرژی خودکفا، هوشمند و کارآمد است. صورتحساب های شما را کاهش می دهد، جریان هوا و آب و هوا را خنک نگه می دارد و نیاز به کنترل دستی را از بین می برد. می‌توانید تهویه مطبوع خود را با استفاده از میزان اشغال، کیفیت هوا و دمای هوای بیرون از سنسورهای متعدد آن بهینه کنید. آیا به خرید یکی برای ساختمان خود فکر می کنید؟ در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا باید سرمایه گذاری خوبی باشد:

1. کنترل شتاب مبتنی بر اشغال

ساختمان خالی نیازی به تهویه ندارد. ساختمانی که تا لبه پر شده نیاز به حداکثر تهویه دارد. یک ساختمان با نوسان زیاد اشغال به تنظیمات تهویه چندگانه در طول روز نیاز دارد. در گذشته، اپراتورها مجبور بودند این تغییرات (گاهی اوقات ظریف) را به صورت دستی تشخیص داده و آنها را تنظیم کنند. امروزه سیستم های تهویه هوشمند کنترل دریچه گاز را بر اساس میزان اشغال خودکار انجام می دهند. به محض اینکه حسگرها تعداد بیشتری از افراد را در هر قسمت از ساختمان شناسایی کردند، داده ها را به کنترل کننده ارسال می کنند که در صورت لزوم تهویه متناوب را انجام می دهد.

2. تنظیم آب و هوا بر اساس پیش بینی آب و هوا

سیستم های تهویه هوشمند می توانند آب و هوای ساختمان را برای روز بعد بر اساس پیش بینی آب و هوا بهینه کنند. پس فرض کنیم فردا یکی از گرم ترین روزهای تابستان است. SVS از شب قبل متوجه این موضوع خواهد شد و حتی قبل از شروع روز شروع به خنک کردن ساختمان خواهد کرد. بارانی، طوفانی، ابری، خشک، مرطوب، بادی، برفی، مرطوب؛ SVS را می توان بر اساس هر آب و هوایی تنظیم کرد.

3. صرفه جویی در انرژی

یک راه حل هوشمند تهویه، مانند ClevAir، مصرف کلی انرژی ساختمان شما را به طور چشمگیری کاهش می دهد. به محض خالی شدن ساختمان، HVAC شما را متوقف می کند. همیشه حداقل انرژی را مصرف می کند. از آنجایی که حسگرهای آن تغییرات را در زمان واقعی تشخیص می‌دهند، این قابلیت را دارد که تنظیمات تهویه را به تعداد دفعات لازم در ساعت/روز تغییر دهد. راه حل ClevAir تهویه مطبوع شما را بر اساس داده های مربوط به گزارش های آب و هوا و سطوح CO2، دما و غیره بهینه می کند. توسط حسگرهای موجود در ساختمان اندازه گیری می شود.

4. کاهش CO2 از طریق یک سیستم تهویه هوشمند

ساختمان های قدیمی تقریباً 39 درصد از انتشار CO2 جهانی را تشکیل می دهند. این عدد به طرز نگران کننده ای بالاست. دلیل اصلی این امر مصرف بیش از حد انرژی آن است. سیستم های HVAC قدیمی آنها هیچ راهی برای چرخه تهویه خودکار بر اساس اشغال، پیش بینی آب و هوا یا هر عامل دیگری ندارند. در صورتی که فراموش کردید تهویه هوا را قبل از رفتن به آخر هفته خاموش کنید، هیچ چیز مانع تهویه مطبوع برای خنک کردن یک ساختمان خالی نمی شود.
اگر انتشار CO2 برای شما نگران کننده نیست، به خاطر داشته باشید که مصرف بیش از حد نیز پول را به بیرون از پنجره می فرستد. با ClevAir تماس بگیرید تا دریابید که آیا راه حل ما می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و در عین حال سیاره را از انتشار CO2 نجات دهد.

5. کنترل از راه دور سیستم تهویه هوشمند

یکی از جالب ترین ویژگی های SVS کنترل از راه دور است. و اگر فراموش کردید قبل از رفتن به تعطیلات آخر هفته، سیستم HVAC را خاموش کنید، چه؟ فقط می توانید وارد پنل مدیریت شوید و از آنجا این کار را انجام دهید. کنترل از راه دور همچنین به شما اجازه می دهد تا به صورت دستی تنظیمات HVAC را از هر جایی لغو کنید.

6. نظارت در زمان واقعی با استفاده از سیستم تهویه هوشمند

سیستم های تهویه هوشمند، دید و قابلیت پیش بینی را به مصرف انرژی ساختمان شما اضافه می کنند. نه تنها می توانید آمار مصرف انرژی قبلی و فعلی خود را مشاهده کنید، بلکه می توانید مصرف آینده خود را نیز پیش بینی کنید. این می تواند به شما در بودجه بندی و شناسایی راه های پس انداز کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed