3 روشی که فناوری هوشمند ردپای کربن ما را کاهش می دهد

smart technology helps reduce carbon

زمین دستخوش تغییرات قابل توجهی است، و بیشتر آنها سمت و سوی مثبت ندارند. تغییرات اقلیمی باعث افزایش دما در سراسر جهان، تغییر الگوهای بارش، و افزایش سطح آب دریاها می شود – و این لیست ادامه دارد. نکته اصلی این است که بر روی زمین و همه چیزهایی که روی آن زندگی می کنند تأثیر می گذارد.

شواهد علمی غیرقابل انکاری وجود دارد که نشان می دهد انسان ها عامل اصلی تغییرات آب و هوایی هستند. اگرچه این غیرعمدی است، اما ما هنوز هم تأثیر منفی بر روی زمین داریم، و این به ما بستگی دارد که آن را برطرف کنیم. به لطف فناوری، این نه تنها این امکان را فراهم می کند، بلکه ما را آسان تر می کند تا تأثیر خود را بر روی سیاره معکوس کنیم. در اینجا برخی از روش هایی که به ما کمک می کند تا ردپای کربن خود را کاهش دهیم، آورده شده است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با شرکت خانه هوشمند

خانه های هوشمند بدون زحمت در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند

دستگاه های خانه هوشمند استفاده از انرژی کمتری را برای همه آسان می کند. ترموستات ها رفتار شما را در خانه کنترل می کنند و دما را به طور خودکار تنظیم می کنند یا به شما اجازه می دهند بخاری یا تهویه مطبوع را در هر کجا که هستید روشن و خاموش کنید. دوشاخه ها و لامپ های هوشمند زمانی که افراد در اتاق نیستند یا وسایل الکترونیکی استفاده نمی شوند خاموش می شوند. اینها تنها چند مورد از راه هایی است که یک خانه هوشمند بدون هیچ تلاشی اضافی در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

سیستم های ترافیکی هوشمند انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهند

سیستم های ترافیکی جدید، مانند چراغ ها و حسگرها، با بهبود جریان ترافیک، انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهند. هنگامی که خودروها متوقف می شوند و منتظر تغییر چراغ هستند، مقدار زیادی سوخت ساطع می کنند. برای مقابله با این موضوع، حسگرهای موجود در جاده‌ها تشخیص می‌دهند که خودروها در چراغ منتظر هستند یا زمانی که ترافیک در جهت خاصی حرکت می‌کند. این حسگرها به چراغ‌های راهنمایی اطلاع می‌دهند که چه زمانی باید تغییر کنند تا ترافیک جریان داشته باشد.

برخی از شهرها حتی در حال اجرای «خط‌های انعطاف‌پذیر» یا خطوط هوشمند برگشت‌پذیر هستند که می‌توانند برای ترافیک در هر جهت بر اساس تغییر علائم بالای هر خط استفاده شوند. این علائم بر اساس الگوهای ترافیکی در طول روز تغییر می‌کنند تا خودروها حرکت کنند و به جلوگیری از ترافیک کمک کنند.

شبکه های هوشمند و کنتورها به کاهش مصرف انرژی کمک می کنند

شبکه های هوشمند و کنتورها بیش از اطمینان از برق رسانی همیشه خانه ها و ساختمان ها انجام می دهند. آنها داده های مصرف انرژی را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کنند که سپس به مصرف کنندگان منتقل می شود. این به آنها کمک می کند تا از میزان انرژی که مصرف می کنند آگاه باشند و باعث شده تا بسیاری از آنها آگاهانه مصرف روزانه خود را کاهش دهند.

شبکه های هوشمند همچنین از هوش مصنوعی برای توزیع مناسب انرژی استفاده می کنند. قطعی برق و نوسانات برق در نهایت می تواند انرژی زیادی مصرف کند و شبکه های هوشمند به جلوگیری از آنها کمک می کنند و انرژی ارزشمند را برای زمانی که واقعاً به آن نیاز داریم ذخیره می کنند.

همانطور که فناوری هوشمند همچنان در حال توسعه است، شکی نیست که ما راه های بیشتری برای استفاده از آن برای بهبود سیاره پیدا خواهیم کرد. ما باید سهم خود را با استفاده از فناوری هوشمندی که در حال حاضر برای کاهش ردپای کربن در دسترس است انجام دهیم. فناوری هنوز به کمک ما نیاز دارد، بنابراین ما باید تا زمانی که هنوز می توانیم سهم خود را انجام دهیم.

منبع: وبلاگ اسمارت هوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed